Lexus Tennis Talents by Legia – nowy projekt japońskiej marki

 Lexus Tennis Talents by Legia – nowy projekt japońskiej marki

Lexus i Lega razem – projekt tenis

Celem projektu Lexus Tennis Talents by Legia jest stworzenie kompleksowej struktury, która będzie wspierała rozwój utalentowanych, młodych zawodników. Klub otrzyma możliwość zapewnienia im pełnej opieki.

Projekt zapewni kompleksowe wsparcie w aspekcie tenisowym i motorycznym, dostęp do fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków, trenerów ogólnorozwojowych i profesjonalnej obsługi menadżerskiej. W ramach projektu zawodnicy Lexus Tennis Talents by Legia będą korzystać z infrastruktury klubu, m.in. kortów, sal treningowych, sal do zabiegów fizjoterapeutycznych oraz strefy odnowy biologicznej.

Dzięki temu projektowi powstaje baza dla najbardziej utalentowanych zawodników, którzy będą rywalizować na arenie międzynarodowej i walczyć o najcenniejsze tenisowe trofea. Obecnie programem objęta jest trójka nastoletnich zawodników: Malwina Rowińska, Tomasz Berkieta, Szymon Kielan.

Lexus Tennis Talents by Legia
Lexus Tennis Talents by Legia (fot. Lexus)

Japońska marka zaangażowała się w sport właściwie od początku jego istnienia na naszym rynku. Osiągnięcia sportowców są wymierne – to co osiągnęli zawdzięczają swojej pracy, determinacji, talentowi. Jest jeszcze coś więcej – potrafią dzielić się, są wzorem i inspiracją dzięki nim polski sport istnieje mocno na międzynarodowych arenach.

Nie ma takiego projektu, z którego cieszyłbym się bardziej niż Lexus Tennis Talents by Legia. Nie traktujemy go jako produktu komercyjnego, ale prospołecznie. W dzisiejszym świecie sportu dotarcie do najwyższego poziomu jest bardzo trudne. Tenis jest elitarny, a my jako elitarna marka chcemy go wspierać. Dzieci muszą mieć przede wszystkim świetne warunki i bardzo dobrych trenerów. Najlepsi tenisiści znajdują się pod najlepszą opieką. Stworzymy zespół, który będzie w stanie zapewnić naszym juniorom drogę do spełnienia ich marzeń.

Jacek Pawlak, Prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe

Lexus wspiera sport

Sport zaistniał w działalności Lexusa już kilkanaście lat temu: jest partnerem Turnieju PEKAO Szczecin, był partnerami turnieju Fed Cup i Challengera BNP Parisbas Polish Open w Sopocie, ostatniego warszawskiego WTA Polsat Warsaw Open, cyklu Davis Cup. Wspierał przez kilka lat młodzieżowy turniej Bogdana Tomaszewskiego, turnieje lekarzy, adwokatów, architektów, organizuje także turnieje tenisowe Lexus Biznes Cup. Wspierał też od początku Marcina Gortata w jego spotkaniach w Polsce w ramach Marcin Gortat Camp.

Tuż przed Wielkoszlemowym Wimbledonem w 2012 roku Lexus podpisał umowę sponsoringową z Agnieszka Radwańską. W roku 2020 – przed Wielkoszlemowym Roland Garros z Igą Światek – który Iga wygrała. Rok temu Lexus powrócił do współpracy z tenisowym klubem Legia, w którym trenują młodzi zawodnicy tenisa.

Lexus Tennis Talents by Legia
Lexus Tennis Talents by Legia (fot. Lexus)

W ramach współpracy z Klubem Legia Lexus zainicjował powstanie Lexus Tennis Talents by Legia – młodych, utalentowanych zawodników, dając im w pełni profesjonalne wsparcie: trenerów, fizjoterapeutów, dietetyków, trenerów ogólnorozwojowych, wsparcie samochodami podczas wyjazdów na turnieje, tak, aby do rozwoju talentu i pracy mieli komfortowe warunki.

Współpraca z Lexusem sprawi, że stworzymy coś wyjątkowego. Nasi najlepsi zawodnicy otrzymają wsparcie i będą mogli budować swoją przyszłość, a także historię Legii. Jest to świetny początek do wykreowania czegoś pięknego w polskim tenisie. Chciałbym podziękować prezesowi Toyoty Jackowi Pawlakowi za naszą współpracę. Jesteśmy sprawdzonymi partnerami i bardzo to doceniamy. Gratuluję także młodym zawodnikiem. Mam nadzieję, że będzie to dla nich przełomowy moment.

Dariusz Mioduski, Prezes Legii Warszawa

Podobne artykuły

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *