Kara za zajmowanie ładowarki Greenway

 Kara za zajmowanie ładowarki Greenway

Kierowcy, których pojazdy blokują miejsca postojowe przy stacjach ładowania GreenWay od 1 lutego mogą spodziewać się dodatkowej opłaty. Kara za zajmowanie ładowarki wynosi 150 zł.

Zajmowanie ładowarki to coraz częstszy problem. Dlatego GreenWay Polska zaangażował zarządcę parkingów EuroPark do monitorowania miejsc parkingowych przy swojej sieci publicznych stacji ładowania. 

Sieć ładowania samochodów elektrycznych GreenWay jest infrastrukturą o charakterze publicznym. Z założenia więc mają do niej dostęp wszyscy kierowcy, którzy chcą naładować swój samochód elektryczny.

Dostajemy od naszych klientów informacje, że nie mogą używać ładowarek, bo blokują je samochody. Sa to auta, które już przestały się ładować lub nie są w ogóle podłączone od naszych urządzeń. To tak, jakby ktoś zatankował samochód na stacji paliw, po czym udał się na zakupy lub lunch. I zostawił auto przy dystrybutorze.

mówi Grzegorz Sońta, Kierownik Działu Obsługi Klienta GreenWay Polska.

Miejsca postojowe przy stacjach ładowania GreenWay oznaczono znakiem D-18a. To oznacza, że mogą tam parkować auta, które są w trakcie ładowania akumulatorów.

Od 1 lutego zasady postoju przy ładowarkach określone są przez regulamin korzystania z miejsc parkingowych dostępnym tutaj.

Miejsca parkingowe przy stacjach GreenWay oznaczono odpowiednim znakiem informacyjnym. Wjazd na teren miejsca parkingowego przy stacji GreenWay jest akceptacją warunku, że miejsce należy do pojazdów elektrycznych w celu ich naładowania.

W przypadku braku akceptacji lub niespełnienia warunków regulaminu parkingu użytkownik pojazdu nie ma prawa korzystać z miejsc parkingowych przy stacjach ładowania GreenWay. 

Opłata 150 zł za zajmowanie ładowarki

W ramach współpracy GreenWay i EuroPark, od 1 lutego EuroPark będzie stopniowo obejmował sieć GreenWay na terenie całej Polski.

W sytuacji, gdy na miejscach postojowych przy ładowarkach będą się znajdowały samochody do tego nieuprawnione, ich kierowcy będą musieli liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty porządkowej. Wynosi ona 150 PLN tytułem niezgodnego z regulaminem korzystania z parkingu. Zasada dotyczy samochodów spalinowych oraz samochodów elektrycznych, które nie korzystają z ładowarki.

Opłata naliczana będzie wyłącznie przez kontrolera EuroParku w oparciu o zdjęcie z widocznym numerem rejestracyjnym pojazdu oraz regulaminem miejsc parkingowych.

Nieprawidłowe zajmowanie miejsca parkingowego przy ładowarce mogą także zgłaszać kierowcy. Kontakt z EuroPark: telefonicznie 22 300 96 05 lub mailowo na adres elektryczne@europark.pl.

Podobne artykuły